Zadeva
Avtobusna postaja MS
Opis

Pozdravljeni!

Na vas bi naslovila vprašanje, ki se tiče stanja na avtobusni postaji v MS.

Kako je mogoče, da ima AP MS uporabno dovoljenje, če nima zagotovljenih parkirnih prostorov?
Postaja namreč nima dodeljenih parkirišč za stranke/ obiskovalce, ki čakajo oz. dostavljajo potnike in prtljago ali imajo kak drugi opravek na AP. Kako to, da ima objekt kljub temu uporabno dovoljenje?

Je MOMS predvidela namenska parkirišča kje v neposredni bližini? Ker plave cone so tekom dneva polne in stranke AP nimajo kje parkirat. S tem je otežen dostop študentom z raznimi kovčki, pa tudi starejšim osebam z prtljago. V slabem vremenu in pozimi je dostop še težji.

Med AP in cesto je manjši prostor z nekaj parkirišči, ki so pa namenjena zaposlenim na AP in večino časa zaprta z verigo, tako da je dostop onemogočen. Za stranke pa ni na voljo niti 1 dodeljenega parkirišča, niti ni odrejena cona za dostavo potnikov in prtljage, kjer bi lahko kovčke nemoteno raztovorili brez oviranja prometa.

Prosim odgovor in lep pozdrav!

Odgovarja Občinska uprava
Avtobusna postaja Murska Sobota je v lastništvu Avtobusnega prometa Murska Sobota. Kar se pa tiče javnih parkirnih prostorov na območju, ki so v upravljanju Mestne občine Murska Sobota, pa so le ta razpoložljiva na vplivnem območju Slomškove ulice (večje parkirišče pri slaščičarni ter nasproti avtobusne postaje na ulici Nikole Tesla). Za javna parkirišča je vzpostavljen parkirni režim za vse uporabnike pod enakimi pogoji.

Lep pozdrav