Občinski nagrajenci

Odlok o priznanjih Mestne občine Murska Sobota (Ur. list RS, št. 33/97)

leto podelitve

“častni občan”

Mestne občine Murska Sobota

plaketa Mestne občine Murska Sobota

zahvalna listina Mestne občine Murska Sobota

1995

PRIZNANJA NISO BILA PODELJENA

1996

PRIZNANJA NISO BILA PODELJENA

1997

 

 

Štefan VARGA

- Štefan SMEJ, posmrtno
- Uredništvo radia Murski val
- Društvo gluhih in naglušnih M. Sobota (Franc ŠKAFAR, Sonja ŠVENDA)

1998

 

kolektiv Pokrajinskega muzeja Murska Sobota

- Anton KOS
- Območna obrtna zbornica Murska Sobota
- Srednja kmetijska šola Rakičan

1999

Peter SCHNELL,

nadžupan mesta Ingolstadt

Evgen TITAN

- Srednja ekonomska, trgovska in upravno administrativna šola M. Sobota
- Dijaški dom Murska Sobota
- Gimnazija Murska Sobota

2000

 

Jože VILD

- Jože HORVAT
- Franc FLEGAR

2001

Miki MUSTER

 

- Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota
- Osnovna šola IV Murska Sobota
- Osnovna šola II Murska Sobota

2002

 

Regionalni center zveze organizacij za tehnično kulturo Slovenije Murska Sobota

- Gasilsko društvo Murska Sobota
- Saubermacher & Komunala M. Sobota
- Radenska Zvezda-Diana M. Sobota

2003

 

Društvo upokojencev Murska Sobota

- Veterinaria d.o.o. Murska Sobota
- Moto klub veterani Murska Sobota

2004

 

Podvodna reševalna enota

- Ludvik NEMEC, ravnatelj Osnovne šole II Murska Sobota
- Medobčinsko društvo invalidov Murska Sobota

2005

 

mag. Branko ŠKAFAR

- Angela NOVAK, ravnateljica Osnovne šole III Murska Sobota
- Franc ZVER, zborovodja pevskega zbora Društva upokojencev Murska Sobota
- Matej FICKO, dijak Gimnazije Murska Sobota

2006

 

Štefan BARBARIČ

- Borut BRUMEN, posthumno

- Anka SUHADOLNIK

2007

   

- Društvo upokojencev Murska Sobota

- Aeroklub Murska Sobota
- Helena FRUMEN

2008

Anton Tonček KOS

Julijana RAJNAR

- Darko RUDAŠ

- Območna obrtno – podjetniška zbornica Murska Sobota,
- Marjan ČENAR,

2009

 

Mirko ŠERUGA

- Janez KOVAČ

- Gimnazija Murska Sobota

2010

 

Jože STVARNIK

- Marija HORVAT

- Marija BAČIČ,
- Športna zveza Murska Sobota

2011

Andrej GERENČER

Marija GRUŠKOVNJAK.

- Televizija AS,

- Saubermacher Saubermacher Komunala Murska Sobota d.o.o.,

- Elizabeta ROŽMAN.

2012

Vladimir GOLDINSKIJ

mag. Franc KUZMIČ

- Karel POJBIČ

- Potapljaško društvo Murska Soboto

- Josip HORVAT,

2013

Ivan Obal

 

- članom Območne obrtno-podjetniške zbornice za humanitarno dejavnost

- Ernest Eöry

-Zdravstveni dom Murska Sobota

2014

Ladislav Lipič

Vladimir Karoly

- Bojan Brenčič

- Drago Tršar

2015

 

Društvo upokojencev Bakovci

- Splošna bolnišnica Murska Sobota

- Franc Lukač

- Erika Fürst

2016

 

Janez Janko Kodila

- Peter Podlunšek

- Mišo Kontrec

-Zavod Pomurski ekološki center (PEC)

2017

 

Družina Rajh - Pintarič

- Štefan Pavlinjek

- Hotel Diana

2018

Franc Kuzmič, posthumno

Milan Vertot

- Danica Flisar

- Prostovoljno gasilsko društvo Krog

2019

 

prof. dr. Mitja Slavinec

- Tadeja Hari

- Pomursko društvo za kakovost

- Koloman Horvat in Anton Škraban

2020

Milan Kučan

Ludvik Zelko

- Gimnazija Murska Sobota

- Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Murska Sobota, EHO Podpornica in Škofijska Karitas  Murska Sobota

2021

Janez Lanščak, posthumno

TOM – telefon za otroke in mladostnike Murska Sobota

  • Dom starejših Rakičan
  • Čebelarsko društvo Murska Sobota

Posebno županovo priznanje:

  • Saubermacher Slovenija d.o.o.
  • Saubermacher-Komunala d.o.o.