Kulturni nagrajenci

VRSTE NAGRAD

leto podelitve

nagrada za vrhunske dosežke ali življenjsko delo na področju kulture

plaketa za pomembne dosežke na področju kulture

priznanje za uspešno delo na področju kulture

priznanje za uspešno delo mladih ustvarjalcev na področju kulture

1996

Jože KOLOŠA - KOLOŠ

Robert TITAN FELIKS

Jože HORVAT MUC

Mešani mladinski pevski zbor Murska Sobota

1997

Branko ŠÖMEN

Milivoj ROŠ

Zveza kulturnih organizacij Murska Sobota

Gledališka skupina Torpedo

1998

Franc MESARIČ

glasbena skupina Marko banda

Pevski zbor Štefan Kovač Murska Sobota

Aleš NADAI

1999

Jože GRLEC st.

glasbena rock skupina "Psyco path"

Društvo upokojencev Murska Sobota

lutkovna skupina

 "Grajski strahci"

2000

Jože HRADIL

Feri LAINŠČAK,

Srečko MERKLIN, Društvo za kulturna in družbena vprašanja Okroglina Murska Sobota

Godba na pihala Bakovci,

Romsko društvo Romani union

 

2001

Karolina KOLMANIČ

Metka FUJS

skupina BIG BAND Murska Sobota

 

2002

Ernest LUKAČ

Branko KERMAN

Klub PAC

Nina FRAS

2003

Matjaž FARIČ

 

Fotoklub M. Sobota

Lovci rogisti

 

2004

 

Robert INHOF

Glasbena skupina Zdenek Bily dixieland band

 

2005

Irena Šavel

Franci Just

Kristijan Borovšak

Baletni oddelek Glasbene šole Murska Sobota pod vodstvom mentorice Ljiljane Keča Rošker

2006

Mag. Franc OBAL

 

Glasbena skupina HALGATO BAND,
Učiteljska gledališka skupina Osnovne šole IV Murska Sobota"SE FELE"

 

2007

Mešani pevski zbor Štefan Kovač Murska Sobota

Mirko RAJNAR

Štefan CELEC,
Komisija za kulturo in izobraževanje pri Društvu upokojencev Murska Sobota

 

2008

Prekmurska godba Bakovci

Dušan Šarotar, pisatelj

Zlatko Jakovljevič,
Alfred Šebjanič

 

2009

Sandi Červek, akademski slikar

Štefan Kardoš, pisatelj

Jelka Geder – Kosi,

 

2010

Vlado Sagadin, umetnostni zgodovinar

     

2011

mag. Slavko Šuklar

Anton Buzeti

Lukrecija Marič,
Dejan Zečević

 

2012

Feri Lainšček

Metod Žunec

Ernest Bransberger,

Dušan Cigüt

 

2013

Učenci in učitelji OŠ IV

Brigita Bavčar

Ester Pleša,

Vesna Radovanovič

 

2014

Zdenka Novak

 

Lucija Rožman,

Klara Draković

 

2015

Milivoj Miki Roš

Gledališka skupina KUD Štefan Kovač

Skupina glasbenih pedagoginj Glasbene šole Murska Sobota

Gledališka skupina Kroške tikvi

 

2016

Zavod FLOTA

Matej Končan - Kleemar

OŠ II Murska Sobota

Janez Mataj